Systemy gaszenia gazem, nadają się do gaszenia powierzchni szczególnie chronionych, w których znajdują się elementy elektroniczne lub urządzenia o wysokiej wartości, takie jak: centrale telekomunikacyjne, serwerownie komputerowe, pomieszczenia do elektronicznego systemu kontroli, obiektów wojskowych itp.

Stałe gazowe urządzenia gaśnicze z naszej oferty wyposażone są w najlepsze zawory regulacyjne na rynku, które znane są ze swojej legendarnej niezawodności i bezpieczeństwa. Zawory regulacyjne z LPG, ze względu na ich niepowtarzalną konstrukcję i technologię „iFlow” są obecnie najbezpieczniejsze na rynku. Są one wyposażone w specjalne funkcje, które nie pozwalają na przypadkowy i niezamierzony wyciek środka gaśniczego ze zbiornika ciśnieniowego. Nawet przy ciśnieniach eksploatacyjnych o wysokości 300 barów zabezpieczają, podczas opróżniania zbiornik ciśnieniowy lub całą baterię zbiorników ciśnieniowych, poprzez utrzymanie stałego przepływu i ciśnienia o wielkości 60 barów.

Zbiorniki ciśnieniowe produkowane są zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej TPED (Transportable Pressure Equipment Directive ), co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w eksploatacji i obsłudze.

Gazy naturalne – IG 01, IG 55, IG 100, IG 541, CO2

Powszechnie występują w atmosferze, są bezbarwne, nieprzewodzące prądu elektrycznego, bezwonne i bez smaku. Ich działanie gaśnicze opiera się na redukcji zawartości tlenu w pomieszczeniu chronionym poniżej wartości (mniej niż 15%), która uniemożliwia spalanie. Posiadają wszechstronne zastosowane dla różnego rodzaju ryzyka.

Gazy chemiczne – NOVEC FM200 (HFC-227), NAF S 125 (HFC 125), FE13

Zastosowanie gazów chemicznych, w porównaniu z naturalnymi, wymaga znacznie mniejszego zapotrzebowania przestrzeni. Przy prawidłowym zastosowaniu stężenia gaśniczego, nie ma zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa osób przebywających w pomieszczeniu chronionym.

NOVEC jest gazem gaśniczym najnowszej generacji. W zalecanym stężeniu jest bezpieczny  dla organizmu ludzkiego i przyjazny dla środowiska. Jest nieprzewodzący, szybko rozkładający się w atmosferze i ma niski potencjał ocieplenia globalnego. To sprawia, że ​​NOVEC jest najbardziej „ekologicznym” zamiennikiem dla dotychczas używanych gazów gaszących.